مشروح جلسه پرسش و پاسخ همکاران شرکتی با معاون سرمایه انسانی آستان قدس رضوی

معاونت سرمایه انسانی در جلسه مشترک با نیروهای شرکتی در تاریخ 1400/11/28 خصوص فرآیند آزمون تبدیل وضعیت، فرایند مذبور را تشریح و نکاتی را به شرح ذیل اعلام فرمایند.
۱۴۰۰/۱۲/۰۴

معاون سرمایه انسانی: خدمت همه همکاران عزیز سلام، صبح‌بخیر دارم و به مناسبت شهادت حضرت زینب سلام‌الله‌علیها تسلیت عرض می‌کنم، بنده در خدمت دوستان هستم که اگر سوالاتی دارند مطرح بفرمایید تا تک تک آن‌ها پاسخ دهم.

ـ سوالات آزمون از کدام منابع است؟ چون کتاب هایی که در مورد امام رضا علیه‌السلام می‌باشد زیاد هستند؟
ان‌شاء‌الله در همان سایت دانشگاه امام رضا علیه‌السلام که برای آزمون ثبت‌نام کرده‌اید تا روز دوشنبه (1400/12/02) منابع مشخص و اعلام می‌شود، البته اصل بر سنجش اطلاعات عمومی افراد است و لذا الزاماً منبع خاصی مدنظر نیست ولی سعی شده عمده سوالات از منابع اعلام شده در سایت باشند، مثلا منبع سوالات سیاست‌های کلان آستان قدس رضوی مشخص است.
ـ مشکل ما، مشکل نبود ساختار در قسمت مخابرات است. در سال ۹۹ تولیت معزز وقتی بازدید داشتند، از ایشان درخواست کردیم که تبدیل وضعیت شویم، نامه زدیم و نامه در آن زمان به معاون سرمایه انسانی وقت ارجاع داده شد ایشان هم ارجاع دادن که در دستور کار قرار گیرد اما بایگانی شد، حالا با تغییر چارت و اصلاحیه ساختار باز هم نامه زدیم اما گفتند ساختار ما همین هست و تغییری ندارد حال وضعیت ما چه می شود؟
موضوع نامه‌ای که فرمودید باید جداگانه بحث شود اما این آزمون صرفاً برای افرادی می‌باشد که در ساختار جدید پست دارند نکته حائز اهمیت این است که پست در سازمان آستان قدس رضوی معنی خاصی دارد به عنوان مثال گفته‌اند که فلان مجموعه ۵۱ پست دارد؛ معاون یک پست، مدیریت یک پست و الی آخر، این آزمون و آزمون‌های بعدی که گرفته می‌شود برای تبدیل وضعیت کارشناسان همین پست‌ها می‌باشد، و فقط برای پست‌های سازمان کتابخانه‌ها افرادی بیشتری آزمون می‌دهند، چون تعدادشان بیشتر از پستهاست و این مدل را هم مدیران ارشد همان مجموعه درخواست کرده‌اند.
در حوزه مخابرات هم اگر آستان قدس رضوی به جمع‌بندی برسد که ۸ پست را به ۱۲ پست افزایش دهد آن موقع شما هم در یکی از این پست‌ها جانمایی می‌شوید و می‌توانید در آزمون تبدیل وضعیت شرکت نمایید. ان‌شاءالله ما هر ساله این آزمون را خواهیم داشت تا پست‌ها کاملاً مشخص شود و همه تعیین تکلیف شوند.
برخی از دوستان هستند هنوز مدارک دانشگاهی را دریافت نکرده‌اند و یک یا دو ترم دیگر تا پایان تحصیل‌شان دارند که در آزمون‌های بعدی شرکت خواهند کرد.

ـ بنده ۱۷ سال در آستان قدس هستم که در قسمت امور فنی ماشین‌های شستشو و دیگر موارد شاغل می‌باشم اما الان نمی‌توانم در این آزمون شرکت کنم چرا؟
با توجه به نوع حرفه و تخصص شما مبنای پرداخت در مشاغل فنی، قانون‌کار است و شما تا پایان بازنشستگی یعنی ۳۰ سال خدمت با حفظ امنیت شغلی در موسسه تأمین و پشتیبانی خواهید ماند و تضمین شغلی هم خواهید داشت. به خاطر این‌که مشاغل فنی و خدماتی در آستان قرار است در همان موسسه تأمین بماند و پست سازمانی به مشاغل کارشناسی تعلق می‌گیرد. مثلاً در مجموعه‌های اقتصادی مثل نان رضوی هم مبنا این است که مبتنی بر همان قانون کار حقوق بدهند، البته موضوع طبقه‌بندی مشاغل در نیروهای موسسه تأمین موضوع دیگری است که در آینده به آن هم خواهیم پرداخت.

ـ ما مجموعه‌ای بیش از ۱۴۰ نفر نگهبان از شرکت فهیم توس در یگان حفاظت هستیم که برای ۳6 نفر به عنوان نگهبان و نیروهای گشتی در ساختار برنامه ریزی شده است ولی هیچ کدام فعلاً در آزمون قرار نگرفته‌اند، آیا قرار است اینها به این تبدیل وضعیت بپیوندند یا خیر؟
خیر فعالیت این بزرگواران در همان مدل شرکتی ادامه خواهد داشت ولی اگر مسئول اکیپ داخل چارت و سازمان باشد در این آزمون شرکت خواهند کرد و الاّ آن‌ها هم در آزمون شرکت نخواهند کرد. همانطور که گفتم جنس کارهای خدمات، نگهبانی یا فنی و ... از جنس قانون‌کار است.
به عنوان مثال در ساختار حرم مطهر رضوی بیش از 570 همکار به عنوان نیروی کف صحن مشغول خدمات نظافتی می‌باشند، و در ساختار آمده‌اند اما به عنوان پست تعریف نشده‌اند. امنیت شغلی این افراد با افرادی که در پست قرار دارند فرق نمی‌کند فقط در صورت تخلّف، امکان قطع همکاری پیش می‌آید.

ـ چرا طوری برنامه‌ریزی نشده تا کسانی که یک ترم تا پایان تحصیل‌شان مانده است در آزمون  شرکت کنند؟
عزیزانی که ترم‌های آخر دانشگاه هستند، اگر مدرک دانشگاه‌شان تا بهمن همین سال صادر شده می‌توانند در آزمون شرکت کنند و اگر نتوانستند در سال بعد شرکت خواهند کرد، الحمدلله برای سال بعد همه چیز روان‌تر و آسان‌تر خواهد بود و امسال چون برای اولین بار است کمی این فرآیند پیچیده به نظر می‌آید.

ـ با توجه به این‌که در گذشته مدارک بالاتر از فوق‌لیسانس بدون آزمون و با مصاحبه تخصصی جذب می‌شدند چرا حالا این مهم لحاظ نشده است، و آیا آزمون لزوماً برای سنجش افراد است یا  ملاک‌های دیگری برای شما مهم هست؟
فرآیند تبدیل وضعیت 7 محور دارد که شامل 10 امتیاز ویژگی فردی، 10 امتیاز ارزیابی مدیر، 10 امتیاز تحصیلات و سوابق تجربی، 25 امتیاز آزمون هوش و استعداد، 20 امتیاز آزمون علمی، 20 مصاحبه تخصصی و 5 امتیاز برای کسانی که مهارت‌های تخصصی خاص دارند می‌باشد.
نکته قابل توجه این است که آزمون به صورت تشریفاتی نیست بلکه خیلی مهم است و در دانشگاه امام رضا(ع) برگزار و نمرات برای ما ارسال خواهد شد.
ـ توضیحاتی بیشتری در مورد سازمان کتابخانه از نظر پست و جذب ارائه می‌دهید؟
تعداد پست‌های کتابخانه کم است و از سوی دیگر افراد با سابقه‌کار بالا زیاد می‌باشد، لذا محور را امتیازاتی قرار داده‌ایم که افراد در فرآیند تبدیل وضعیت کسب می‌کنند و هر شخصی که امتیازش بالاتر بود در پست قرار می‌گیرد و افراد دیگر ادامه همکاری خواهند داشت لکن تبدیل‌وضعیت نمی‌شوند.
ـ بنده به عنوان راننده در نقلیه هستم ولی امروز فهمیدم که برای نقلیه بحثی در مورد تبدیل وضعیت نیست؟ چرا؟
در خصوص رانندگان عزیز، مبنا استفاده از ظرفیت آنان به صورت ساعتی می‌باشد، و در هیچ دستگاه دولتی و عمومی برای موضوع ایاب و ذهاب نیرو استخدام نمی‌کنند.
ـ تضمین برگزاری هر سال آزمون چیست و آیا حقوق مزایای افراد در تبدیل وضعیت بیشتر می‌شود؟
این سخن را از طرف بنده به همه دوستانی که می‌خواهند تبدیل وضعیت داشته باشند عرض کنید که احتمال دارد حقوق‌شان کمتر از نیروهای موسسه‌ تأمین شود، چون درصد افزایش حقوق برای نیروهای خدماتی و فنی که تحت عنوان قانون‌کار هستند، از سوی دولت بیشتر از نیروهای بخش دولتی و کارمندی است.
لذا این مهم را در صفحه اول سایت درج کردیم که «آگاهی داشته باشید حقوق شما در جریان تبدیل وضعیت احتمالاً کمتر شود» چون از قانون کار به قانون خدمات خاص تبدیل می‌شوید.

ـ سوالات مصاحبه و اصل آن به چه کیفیتی است؟ بنده هم تغییر شغل داشتم ولی به هیچ وجه طرح طبقه‌بندی مشاغل برای بنده اجرایی نشده است؟
در مورد طبقه‌بندی مشاغل با شرکت زیباسرا و فهیم توس کمی مشکل داریم که در حال برطرف کردن آن هستیم، البته افرادی که مثل شما در پست کارشناسی هستند با تبدیل وضعیت‌، دیگر آن مشکل را نخواهند داشت و مشکل ریشه‌ای حل می‌شود.
مصاحبه هم تخصصی است؛ سوالات عمومی پرسیده نمی‌شود، و فقط سوالات تخصصی فعالیت‌های هر حوزه پرسیده می‌شود، به طور کلی بحث‌های عمومی در آزمون کتبی و مباحث تخصصی در مصاحبه پرسیده می‌شود.

ـ تضمین برگزاری هر سال آزمون با توجه به تغییرات مدیریتی و تصمیمات در حرم‌مطهر، چقدر است؟
نهایت شاید این آزمون 5 سال برگزار شود، امسال اگر 500 نفر شرکت کنند سال دیگر این تعداد خیلی کمتر می‌شود، چون پست‌ها در این چند آزمون تعیین تکلیف می شود، البته اگر یک نفر دوبار شرکت کند و هر دوبار را قبول نشود دیگر نمی‌تواند در پست کارشناسی ادامه خدمت داشته باشد.

ـ برخی از طلاب بالای 18 سال سابقه دارند، مدرک تحصیلی هم دارند، زمان آقای دکتر رئیسی مقرر شد دوستان را بدون کارت پایان‌خدمت در موسسه تامین نیرو جذب کنند حالا برای تبدیل وضعیت چه می‌شود؟
ملاک ما قوانین و مقررات مرکز مدیریت حوزه علمیه می‌باشد.

ـ آیا تغییر وضعیت شامل سازمان فنی نگهداری می‌شود؟ آیا بسته‌های رفاهی شامل ما هم می‌شود؟
خیر، دوستان سازمان فنی نگهداری به علت ماهیت فنی کار جزو این آزمون نخواهند بود و ذیل قانون‌کار می‌باشند.
ضمناً تاکید تولیت معزز و قائم مقام محترم این است که همه کارکنان عزیز از بسته‌های رفاهی نوروز و ماه مبارک رمضان بهرمند شوند.

ـ اولا در ساختار معاونت تبلیغات برخی به عنوان متصدی تعریف شدند آیا ایشان بعد از آزمون هم به عنوان متصدی در پست قرار می‌‌گیرند، دوماً آیا برای دوستانی که سابقه دارند ولی مدرک ندارند قانونی هست که سابقه و تجربه آن‌ها جایگزین مدرک شود، سوماً افرادی که مدرک‌شان را نگرفته‌اند تکلیف‌شان چه می‌شود؟
جواب سوال اولتان این می‌شود که در همان پست متصدی قرار می‌گیرند مگر که این‌که در تغییر ساختار عنوان پست عوض ‌شود.
جواب سوال دوم: امتیاز تجربه و سابقه با مدرک تحصیلی متفاوت است.
جواب سوم: اگر همکاران تلاشی برای کسب مدرک نداشته باشند از فرآیند جذب خارج خواهند شد چون طبق قانون آستان قدس رضوی حداقل مدرک تحصیلی برای تصدی پست‌های مصوب، کارشناسی می‌باشد.

ـ لطفا این جلسات به صورت مستمر باشد تا شایعات و استرس‌ها کمتر باشد، سوال بنده این است که حداقل امتیاز برای قبولی چند است؟
70 امتیاز، البته حوزه کتابخانه با توجه به اینکه رقابتی است، افرادی که امتیاز بالاتر کسب کنند در پست‌‌های مصوب قرار می‌گیرند.

در پایان از حضور تمامی همکاران گرامی، قدردانی و تشکر می‌شود.

منبع:
برچسب ها:
ارسال پیام:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید