معاون سرمایه انسانی آستان قدس رضوی:

هدف از برگزاری آزمون تبدیل وضعیت رشد و توانمند سازی نیروی انسانی است

معاون سرمایه انسانی آستان قدس رضوی گفت: اصلی ترین و مهم ترین هدف آستان قدس رضوی در اجرای طرح تبدیل وضعیت رشد و توانمند سازی نیروی انسانی، تخصصی کردن پست‎ها و اجرای عدالت بین همکاران است.
۱۴۰۰/۱۲/۰۲

معاون سرمایه انسانی آستان قدس رضوی گفت: اصلی ترین و مهم ترین هدف آستان قدس رضوی در اجرای طرح تبدیل وضعیت رشد و توانمند سازی نیروی انسانی، تخصصی کردن پست‎ها و اجرای عدالت بین همکاران است.
به گزارش واحد معاونت سرمایه انسانی، دکتر علی اکبر عصارنیا؛ معاون سرمایه انسانی آستان قدس رضوی در نشست صمیمی با ‌جمعی از همکاران شرکتی که با عنوان پاسخگویی به سوالات مربوط به تبدیل وضعیت روز پنج شنبه در سازمان مرکزی آستان قدس رضوی برگزار شد، در مورد منابع آزمون اظهار کرد: اصل بر سنجش اطلاعات عمومی افراد است و لذا منبع خاصی مد نظرنیست ولی سعی شده یه منظور تسهیل کار عمده سوالات از منابع اعلام شده در سایت دانشگاه امام رضا(ع) استفاده شود .
وی از ابتدای این جلسه به پاسخگویی به سوالات نیروهای شرکتی پرداخت و در پاسخ به سوال نیروهای فنی، نقلیه، یگان حفاظت و خدماتی در مورد تبدیل وضعیت اظهار کرد: آزمون اسفندماه صرفا برای همکارانی است که در پست های سازمانی آستان قدس رضوی قرار گرفته اند، این پست ها مبتنی بر کارشناس محوری است، لکن نیروهای فنی، نقلیه و خدماتی چون به عنوان مشاغل تابع قانون کار می باشند، مشمول تعریف کار اداری و کارشناسی نمی باشند لذا این دوستان طبق همان روال گذشته باعنوان شرکتی و موسسه‌ای تا پایان بازنشستگی با حفظ امنیت شغلی، مشغول خواهند بود.
لیسانس؛ حداقل مدرک تحصیلی
عصارنیا درباره حداقل مدرک تحصیلی لازم برای تبدیل وضعیت را لیسانس معرفی کرد و گفت: اگرچه تجربه و سابقه کار نیز دارای امتیاز است اما لیسانس حداقل مدرک برای پست های سازمانی اعلام شده و اگر برخی از دوستان هنوز مدرک دانشگاهی را کامل دریافت نکرده اند و یک یا دو ترم دیگر تا پایان تحصیل شان مانده است می توانند در آزمونهای سال های بعد شرکت کنند.
وی در مورد تعداد پست ها گفت: تعداد پست های هر معاونت و اداره طبق نیاز آنها مشخص است و پست افراد نیز مشخص هستند اما استثنائا برای پست های سازمان کتابخانه ها، افراد بیشتری آزمون می دهند تا هر کدام امتیاز بیشتری کسب کردند در پست قرار بگیرند.
معاون سرمایه انسانی آستان قدس رضوی در پاسخ به این سوال که چرا آزمون طوری برنامه ریزی نشده تا کسانی که یک ترم تا پایان تحصیلشان مانده است در آزمون  شرکت کنند؟ گفت: عزیزانی که ترم های آخر دانشگاه هستند، اگر مدرک دانشگاه شان تا بهمن همین سال آماده شد می توانند در آزمون شرکت کنند و اگر نتوانستند در سال بعدی می توانند شرکت کنند.

کیفیت امتیاز آزمون
عصارنیا در مورد شاخصه های آزمون و فرآیند تبدیل وضعیت اظهار کرد: فرآیند تبدیل وضعیت 7 محور دارد که شامل 10 امتیاز ویژگی فردی، 10 امتیاز ارزیابی مدیر، 10 امتیاز در مورد تحصیلات و سوابق تجربی، 25 امتیاز آزمون هوش و استعداد، 20 امتیاز آزمون علمی، 20 مصاحبه تخصصی، 5 امتیاز تشویق نامه می شود.
وی در این نشست صمیمی طبق درخواست برخی از همکاران سازمان فنی برگزاری یک جلسه با حضور همکاران فنی را ضروری دانست و گفت: هدف آستان این است که ناعدالتی پیش نیاید و هر کجایی ناعدالتی است آن را تصحیح و طرح طبقه بندی مشاغل را اجرایی کند.
معاون سرمایه انسانی آستان قدس رضوی خطاب به افراد واجد شرایط شرکت در آزمون تغییر وضعیت تأکید کرد: احتمال دارد حقوق افرادی که تغییر وضعیت پیدا می کنند، کمتر از نیروهای شرکتی شود، چون فرآیند افزایش حقوق برای نیروهای خدماتی و فنی از سوی دولت که به عنوان قانون کار معروف است بیشتر از نیروهای دولتی و کارمندی است.
مصاحبه تخصصی علمی
عصارنیا درباره کیفیت مصاحبه علمی گفت: مصاحبه های علمی کاملا تخصصی است، سوالات عمومی پرسیده نمی شود،  و به طور کلی بحث های عمومی در آزمون کتبی و تخصصی در مصاحبه پرسیده می شود.
وی در پاسخ به سوالی که مربوط به تضمین برگزاری هر سال آزمون بود اعلام کرد: تا تکمیل شدن پست های سازمانی این آزمون برگزار خواهد شد که نهایت بیشتر از 5 سال نخواهد بود چون پستها در این چند آزمون تعیین تکلیف می شود، البته اگر یک نفر دوبار شرکت کند و هر دوبار را قبول نشود دیگر نمی تواند در پست کارشناسی اداه خدمت داشته باشد.
معاون سرمایه انسانی آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه مبنای تغییر وضعیت طلاب محترم قوانین و مقررات مرکز مدیریت حوزه های علمیه است، در مورد بسته های رفاهی که مورد سوال قرار گرفت، اظهار کرد: تاکید تولیت معزز و قائم مقام محترم این است که همه کارکنان عزیز از بسته های رفاهی عید نوروز و ماه مبارک رمضان بهرمند شوند.

 

منبع:
برچسب ها:
پیوست:
ارسال پیام:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید