کانون ارزیابی مدیران و کارشناسان آستان قدس

با هدف كشف استعدادها و شناسايي، بررسي و توسعه شايستگي‌هاي مستعد سازمان، کانون ارزیابی مدیران و کارشناسان آستان قدس رضوی افتتاح می شود.
۱۳۹۹/۰۷/۰۱

معاونت سرمایه انسانی آستان قدس رضوی از زمان شکل گیری در حال برنامه ریزی برای استقرار نظام شایستگی محور در تمام برنامه های مدیریت منابع انسانی بوده است. در این مسیر با عنايت به لزوم كشف استعدادها و شناسايي، بررسي و توسعه شايستگي‌هاي مستعد سازمان، کانون ارزیابی مدیران و کارشناسان آستان قدس رضوی افتتاح خواهد شد.

این کانون در نخستین اقدام، اولین دوره ارزیابی مدیران و سرپرستان آستان قدس رضوی را برنامه ریزی کرده است.

این دوره از ارزیابی در دو نوبت طی روزهای 23 تا 26 تیرماه و نیز 4 تا 8 مرداد ماه در مرکز آموزش ضمن خدمت  آستان قدس رضوی برگزار خواهد شد و تعداد 108 نفر از مدیران و روسای ادارات در قالب 9 گروه 12 نفره طی 9 روز در برنامه ارزیابی مدیران و سرپرستان مشارکت خواهند کرد.

ارزیابی مدیران از جمله ابزارهای نوین، کارآمد و دقیق در فرایند ارزیابی و توسعه مهارت ها و شایستگی ها است، و مدتی است در سازمان های بزرگ و پیشرو در کشور ما نیز اجرایی شده است. هدف این ارزیابی از یک طرف شناسایی مهارت ها و توانایی های موجود افراد برای پذیرش مشاغل مدیریت و سرپرستی است و از طرفی دیگر شناخت نقاط قوت و ضعف برای برنامه ریزی، توسعه و تقویت مهارت ها و توانایی های سرمایه انسانی است.

اقدامات و برنامه ریزی های اجرایی گسترده ای طی یک ماه اخیر، شامل تدوین مدل شایستگی، هماهنگی تیم ارزیابان، انتخاب ارزیابی شوندگان، آماده سازی تمرین ها و دستورالعمل ها با همکاری و حمایت واحدهای مختلف آستان قدس رضوی صورت گرفته است.

در این برنامه، ارزیابی شوندگان در طول یک روز کامل و به مدت 10 ساعت علاوه بر شرکت در آزمون های شخصیت، هوش و توانایی های شناختی و ذهنی، در تمرین ها و موقعیت های شبیه سازی شده مدیریت مانند بحث گروهی، کارتیمی، پروژه تصمیم گیری، و سایر تمرین ها قرار گرفته و مهارت های ایشان نظیر توان رهبری و مدیریت، ارتباطات، حل مساله، خلاقیت، و .... توسط ارزیابان خبره ارزیابی خواهند شد.

در اولین گام اجرای این برنامه، مدل شایستگی های مدیران آستان قدس رضوی طی مصاحبه با برخی مدیران ارشد و خبرگان آستان قدس رضوی احصا و تدوین شده است.

تیم 10 نفره از ارزیابان حرفه ای که دارای سابقه 10 ساله در ارزیابی مدیران در دانشگاه های کشور، بخش های نظامی (سپاه، ارتش، وزارت دفاع) ، وزارت صنعت، ایران خودرو، وزارت نفت، شهرداری تهران، سازمان اقتصادی رضوی و بسیاری از سازمان های دیگر می باشند در این دوره با آستان قدس رضوی مشارکت خواهند کرد.

به تدریج و با اجرای این سازوکار مقرر است کانون ارزیابی و توسعه مدیران و کارشناسان بر اساس آیین نامه مناسبی که پیش نویس آن تدوین شده است به صورت رسمی و دائمی در آستان قدس رضوی مستقر شود. در مرحله بعد، کارشناسان آستان قدس رضوی نیز در برنامه مذکور شرکت می‌نمایند. همچنین پیش بینی شده است سازوکار مذکور به عنوان مبنایی برای ارزیابی و سنجش مهارت ها و توانایی های افراد در بدو ورود به سازمان قرار گیرد.

منبع:
معاونت سرمایه انسانی آستان قدس رضوی
پیوست:
ارسال پیام:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید